Sıfır Yat Fiyatlarına İlave Harcamalar

Sıfır Yat Fiyatlarına İlave Harcamalar

Sıfır yat fiyatları alacağınız teknenin özelliklerine göre değişmektedir. Teknenin uzunluğu, gövdesi motorlu veya yelkenli olması tekne üzerinde farklı teçhizatları yer alması gibi unsurlarla sıfır yat fiyatları değişmektedir. Bir yat alarak yatırım yapmak isteyebilirsiniz .Ancak bir yat almak sadece yatı satın alma işlemi ile sınırlı değildir. Yat sahibi olmak farklı kalemlere ödeme yapmak suretiyle maliyetlidir.

Sıfır Yat Fiyatlarına İlave yapılan Harcamalar Nelerdir ?

Sıfır yat fiyatlarına ilave harcamaların başında ,Bağlama Kütüğü Harcı yer almaktadır. Bağlama Kütüğü Harcı; motorlu taşıtlar vergisi yerine getirilen bir vergi türüdür. Ve bu harç teknenin uzunluğuna göre alınmaktadır. Sıfır yat aldığınızda yatınızın güvenliği için yat/tekne sigortası yaptırmanız tavsiye edilir. Yapacağınız sigorta harcamaları da yat fiyatına ilave olacaktır. Ayrıca yatınızın devamlı bağlı duracağı marinalara da ücret ödemeniz gerekmektedir. Denize açılmadığınız zamanlarda teknenin bağlı duracağı, çeşitli İmkanlar sunan marinalara duracağınız süreye göre günlük , saatlik ,hatta yıllık ödeme yapabilirisiniz. Belediyelere ait marinalar olmakla birlikte özel şahsa ait marina işletmelerinde mevcuttur. Ödenecek tutarlar değişim göstermektedir. Marinalardan yatta bulunan su deponuza su doldurma imkanı bulabilirsiniz ancak bu hizmetler içinde ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Sıfır Yat Fiyatına İlave Olan Tekne Sigortası

Sıfır yat fiyatlarına ekstra olarak tekne sigortası eklenebilir. Tekne Sigortası yaptırılan acenteye göre değişkenlik göstermesine rağmen genel olarak teknenizi çıkacak yangına, tekneyi çarpma durumunda yaşadığınız hasara karşı koruma amacıyla yapılmaktadır Sigorta kapsamına göre değişen tekne sigortası doğal afetlerden zarar görmeden, teknenizde teçhizata kadar kapsayıcı olabilecektir. Teknenizin güvenliği açısından sigorta yaptırmanız tavsiye ederiz. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.