Sunta Özlü Yükseltilmiş Döşeme Türleri

Sunta Özlü Yükseltilmiş Döşeme Türleri

Kullanıldığı alanlarda birçok avantajı da beraberinde getiren sunta özlü yükseltilmiş döşeme sistemleri, mevcuttaki zemin üzerine ek bir zemin uygulaması yapılmasını sağlar. İki döşeme arasında boşluk bırakarak ilgili alana kablo ve tesisat boruları gibi gereçlerin yerleştirilmesini sağlayan sistemler, bu özellikleriyle bina sakinlerinin yerleşim planına bağlı kalma sorununu tamamen ortadan kaldırır. Elektrik kabloları veya tesisat borularında yapılmak istenen herhangi bir değişiklikte işlemler kolayca tamamlanabilir.

Yükseltilmiş Döşeme Sistemlerinde Farklı Kaplamalar

Tercihe ve gereksinimlere göre farklı kaplamalar yapılabilen sunta özlü yükseltilmiş döşeme sistemlerinde en çok tercih edilen türlerden biri PVC kaplı olan modellerdir. Neme karşı oldukça mukavemet gösteren bu ürünlerin alt bölümü alüminyum folyo ile kaplanır. Heterojen, iletken ve homojen PVC panellerin uygulanmasıyla gerçekleştirilen bu işlemde ürünlerin çok daha dayanıklı ve uzun ömürlü olması sağlanır. Aşınma dayanımı oldukça yüksek olan PVC kaplı modeller kanserojen madde de içermez. Bu özelliğinin yanı sıra antistatik özelliği de bulunan ürünler server odaları, BT ve IT merkezlerinde sıklıkla tercih edilir. Ürünlere ulaşmak isteyenler tercihini internet sayfaları üzerindeki ilgili profesyonel firmalardan yana kullanır.

HPL Kaplı Yükseltilmiş Döşeme Paneli Nerelerde Kullanılır?

Sunta özlü paneller arasında kullanılan HLP kaplı seçenekler genellikle kontrol istasyonları, elektrik santralleri, tıp merkezleri ve TV stüdyoları gibi alanlarda tercih edilir. Teknolojinin son ürünü olan HPL’ler güvenlikli yapısı ve hızlı enerji iletişimi sayesinde eski ve yeni tüm binalarda kullanılabilir. Sektörde tercih edilen bir diğer ürün ise alüminyum kaplı olan modellerdir. Bu modellerin sadece alt bölümü alüminyum ile kaplıdır. Döşemenin üst yüzeyinde istenilen kaplama malzemesi kullanılabilir. Farklı renk, desen ve doku alternatifine sahip üst yüzey kaplamalarına imkan veren alüminyum kaplı modeller, bu özellikleri sayesinde sektörde en çok tercih edilen seçenekler arasındadır.