Umre Turları için İstenen Belgeler?

Umre Turları için İstenen Belgeler?

Öncelikle umreye gidebilmek ve bu turlara katılabilmek için diyanet başkanlığının istediği kurallara uygun olmak gerekir. Tur şirketleri ile gidenler toplu olarak gittiği için bu kurallara uygun çerçevede umreye gitme avantajlarına sahiptirler. Tur organizasyonları pasaport, vize, uçak bileti, başvuru belgeleri ve diğer konularda tüm işlemlerde yardımcı olur ve umreciler adına başvuruda bulunarak listeleri başkanlığa verir. Kutsal topraklara gitmek isteyenlerin can ve mal güvenlikleri başta olmak üzere ibadetlerin doğru ve zamanında yapılması da tur acentesinin sorumluluğu ve güvencesi altındadır.

Bayanlar Eşsiz Umre ’ye Gidebilir Mi?

Turlar toplu olarak hazırlanan organizasyonlar olduğu için bayanlar eşi olmadan bu guruplarla umreye gidebilmektedir. Önceleri yolculuk riskleri ve Arabistan topraklarında bazı tehlikelerin olmasına bağlı olarak bu ziyaretler eş olmadan yapılamıyordu. Ancak artık uçakla, bayan grupların başında resmi görevlilerle yapıldığı için böyle bir sınır söz konusu değildir. Ayrıca kutsal topraklarda da tüm umre ve hacıların güvenliği devlet tarafından güvence altına alınmaktadır. Güvenilir ve uygun fiyatlı tur hizmetleri için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Umre Fiyatları

Fiyatlar kaç gün kalacağınıza ve hangi tur organizasyonunu seçeceğinize göre farklılık göstermektedir. Ancak umre hac gibi yüksek ücret gerektirmemektedir. Üstelik bütçenize uygun paketler de sunulmaktadır. Farklı seçeneklerden oluşan uygun fiyatlı tur hizmetlerimiz için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.