Çocuk Tekerlekli Sandalyeleri Nasıl Olmalı?

Çocuk Tekerlekli Sandalyeleri Nasıl Olmalı?

Özellikle engelli çocuklar için sandalye kullanımının küçük yaşlarda başlaması gerekir. Böylece çocuklar sandalye kullanımını küçük yaşta öğrenmiş olur ve sandalye yönetimleri daha hızlı gelişir. Sandalye seçimi de engelli ve hasta çocuklarda doğru yapılmalı. Çocuğun vücut ölçülerine uymayan veya büyük sandalyeleri kullanımı son derece yanlıştır. Çocuğun kilosu ve boyu da sandalye seçiminde dikkat edilmesi gereken unsurlardır. Engelli çocuklar bir ömür boyu bu sandalye ile hayatını geçireceği için seveceği renklerde, rahat ve ortopedik ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Doğru seçim her zaman çocuklar üzerinde olumlu etki yapacaktır. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Çocuklar İçin Manuel Tekerlekli Sandalye Modelleri

Çocukların hareket alanını kısıtlamayan manuel tekerlekli sandalye modelleri diğer modellere göre daha fazla talep görmektedir. Bakım gereksinimi olmadığı gibi bozulma gibi bir durumu da söz konusu olmadığı için tercih edilen manuel modeller, her hasta veya engelliye uygun model seçeneklerinden oluşur. Standart üretim veya kişiye özel tasarım seçenekleri mevcuttur. Çocuklar için tasarlanan modellerde opsiyonel özellikler vardır. Örneğin çocuğun yemek yemesini kolaylaştırmak ve el becerilerini geliştirmek için portatif yemek masası vardır. Yağmurlu veya güneşli havalarda dış etkenlerden korunmalarını sağlayacak yağmurluk ve güneşlik aksesuarları da oldukça konforlu kullanım olanağı sağlar. Çocuklar için tasarlanan tüm tekerlekli sandalye modellerini ilgili sitelerden inceleyerek sipariş edebilirsiniz.

Çocuk Sandalyelerinde Medikal Koltuk Döşemeleri


Çocuk belki saatlerce veya gün boyu sandalye oturacaktır. Bu yüzden terletmeyen ve cildine zarar vermeyen medikal koltuk döşemeleri yapılır. Su geçirmez özelliğe sahip ve silinmesi kolay koltuk döşemeleri ömürlük olarak tasarlanmaktadır. Koltuk kısmı aynı zamanda esnek olup, arkaya yatırılabilir. Dış ve iç mekânlarda kullanılacak sandalye çeşitleri vardır.