Bacak Uzatma ile Boy Uzatmak Mümkün mü?

Bacak Uzatma ile Boy Uzatmak Mümkün mü?

Boyunu uzatmak isteyenler, ancak bunun için ameliyat masasına yatmak istemeyenler çözümü boy esnetme egzersizlerinde buluyor. Boyun belirli bir oranda uzamasına yardımcı olan bu yöntemlerde kişinin omurları arasındaki büzülmesinin açılarak daha uzun bir görünüme sahip olması amaçlanıyor. Bu uygulamaların düzenli olarak aksatılmadan yapılması kişinin amacına ulaşmasını sağlayabilir. Düzenli esneme hareketlerinin yapılması durumunda kişinin boyu 2 santime kadar uzayabilir.

Bacak Uzatma Hareketleri Neler?

Boy uzatma hareketlerinin arasında ip atlama, basketbol oynama gibi zıplama gerektiren hareketlerden bisiklete binme gibi bacakların gerilmesini sağlayacak hareketlere kadar geniş bir yelpaze bulunur. İyi bir uyku ve protein ağırlıklı olarak beslenmek de kemiklerin güçlenmesine ve esneklik kazanmasına yardımcı olur. Doğru beslenme, düzenli egzersizler ve iyi bir uyku ile boyunuzun uzaması işten bile değil.

Yüzmenin Boy Uzama Üzerindeki Etkisi

Düzenli olarak yüzmek omurlarınızın esnemesine ve doğal olarak boyunuzun uzamasına yardımcı olur. Eğer boy uzaması esneme hareketleri ile yapılamayacak kadar gerekliyse bu durumda devreye ameliyat girer. Boy uzatma ameliyatı alanında uzman olan kişilerin uyguladığı ameliyatlar öncesinde de bacak uzatma hareketlerinin yapılması önemlidir. Kemiğe bağlı olan sinir ve dokuların de uzaması için ihtiyaç duyulan esneme hareketleri ameliyatın daha konforlu geçmesini sağlar.

Yaşama Değer Katan Boy Uzatma İşlemleri

Fiziksek ve psikolojik birçok işleve sahip olan boy uzatma işlemlerinin etkileri kişi üzerinde anında görülür. Sağlık açısından da birçok avantaja sahip olan bu işlemler yaşam kalitesinin arttırılmasına yardımcı olur. İster evinizde egzersiz yaparak boyunuzu uzatın isterseniz de sağlık kuruluşuna müracaat ederek ameliyat için gün sayın; nasıl iyi hissedecekseniz yaşama o şekilde yaklaşın.