E-ticaret Sitesi ve SEO Arasındaki İlişki

E-ticaret Sitesi ve SEO Arasındaki İlişki

Bir e-ticaret siteniz var ve bu sitenin organik aramalarda nasıl üst sıralara çıkacağını bilmiyor musunuz? Bunun için yapmanız gereken arama motoru optimizasyonudur. SEO adı verilen arama motoru optimizasyonunda resimler ve özgün içeriklerle markanızı organik aramalarda üst sıralara çıkarabilirsiniz. E-ticaret sitenize koyacağınız ürünlerde fotoğrafları doğru seçmek ve resimleri optimize etmek organik aramalardaki gelişimimizi destekleyecektir. Yüksek boyutlu görseller sitenizin açılış hızını yavaşlatacağından web sitenizde kullanacağınız görsellerin düşük boyutlu olmasına özen göstermelisiniz.

Site Görsellerini Optimize Edin

SEO için hız en önemli kriterlerden biridir. Fotoğraflarınızı optimize ederken görüntü kalitesinin düşmemesine özen göstermelisiniz. Çünkü e-ticaret sitelerinde insanlar dokunarak değil, görerek alışveriş yaparlar. Görsellerin bozuk veya hatalı olması müşterinin satın alma davranışı üzerinde etkili olacaktır. Fotoğraflarınızı küçültürken görüntünün bozulmamasına dikkat etmelisiniz. Web sitenizin organik olarak arama motorlarında üst sıralara çıkmasını istiyorsanız ürün açıklamalarını özgün bir şekilde oluşturmalısınız. Global çaptaki firmalarla rekabet halinde olmak için olmazsa olmazlarınız arasında olan web sitelerinin kurulum maliyetleri ekonomiktir. Bütçenize ve beklentilerinize en uygun olan paketleri edinerek ticaret hayatınıza yeni bir boyut katabilirsiniz.

Anahtar Kelimelerle İyileştirme Sağlayın

Web sitenizin organik aramalarda üst sıralara çıkmasını istiyorsanız anahtar kelimelerle sitenizin iyileştirilmesini sağlayabilirsiniz. Jenerik kelimeler, resimler, videolar ve ürünler hakkında verilen bilgiler sayesinde sitenizin istediğiniz konuma gelmesini sağlayabilirsiniz. E-ticaret sitesinde dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden bir tanesi de site hızlıdır. Arama motorları içinde son derece önemli olan site hızına önem göstermelisiniz. Bu konuda internet sayfaları üzerindeki online firmalardan profesyonel destek alabilirsiniz. Doğru bir şekilde e ticaret sitesi kurmak yetmez, bu siteyi aynı zamanda geliştirmeniz gereklidir. Atacağınız doğru adımlarla kullanıcılara kusursuz bir hizmet sunabilir ve markanızın sınırlarını aşabilirsiniz.