Makyaj Temizleyici Nasıl Kullanılır?

Makyaj Temizleyici Nasıl Kullanılır?

Makyaj temizleyiciler, yağ bazlı temizleyiciler ve su bazlı temizleyiciler olarak iki gruba ayrılır. Yağ bazlı temizleyiciler yani makyaj temizleme yağları, son zamanlarda oldukça popüler olan çift aşamalı temizlikte kullanılır. Su bazlı temizleyiciler ise genelde makyaj temizleme sularıdır. Pamuk yardımıyla kullanılır. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Makyaj Temizleme Yağları

Makyaj temizleme yağları son zamanlarda oldukça popüler bir halde geldi. Hem uygun fiyatlı markalarda hem de yüksek fiyatlı markalarda temizleme yağları bulmak mümkün. Makyaj temizleme yağları özellikle çift aşamalı temizlik yapan kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Temizleme yağları güneş kremlerini ciltten arındırma konusunda da en etkili temizleme yöntemidir. Tüm makyaj kalıntılarını, güneş kremini ciltten nazikçe temizler. Göz makyajını temizlemede de oldukça işe yarar bir yöntemdir. Ayrıca göz bölgesinde cildimiz daha ince ve kırışmaya müsait olduğundan pamukla çekiştirmeye gerek kalmadan temizleme yağlarıyla nazikçe temizlenebilir. Bu yöntemle kirpikler de dökülmez.

Makyaj Temizleme Suları Ve Mendilleri


Makyaj temizleme suları da birçok kadın tarafından tercih edilen makyaj temizleme malzemesidir. Bir parça pamuğa dökülerek tüm yüzdeki makyaj temizlenebilir. Yağ bazlı temizleyiciler daha konforlu bir temizlik sağlasa da makyaj temizleme suları ile de makyajı cildinizden arındırabilirsiniz. Makyaj temizleme suyunun çeşidini, kullandığınız makyaj malzemelerine göre seçmelisiniz. Suya dayanıklı makyaj ürünleri kullanıyorsanız çift fazlı makyaj temizleme suları kullanmanız, makyajınızı daha kolay ve temiz bir şekilde ciltten arındırmanızı sağlayacaktır. Makyaj temizleme suyu seçerken özellikle maskarayı kirpiklerinizden kolay ve hırpalamadan arındıracak olanı seçmeniz yerinde olacaktır. Cildi pamukla temizledikten sonra bir yüz yıkama jeliyle yüzünüzü yıkamanız halinde cildinizi makyaj kalıntılarından tamamen arındırmış olacaksınızdır. Cilt bakımı açısından tavsiye edilen bir yöntem olmasa da makyaj temizleme mendilleri mecbur kalındığı taktirde başvurulabilecek bir temizleme yöntemidir. Cildi makyaj temizleme yağları ya da temizleme suları kadar derinlemesine temizlemez. Araştırmalar makyaj temizleme mendillerinin, makyaj kalıntılarını gözeneklerin derinlerine iterek tıkadığını ve bunun sonucunda uzun vadede siyah nokta ya da sivilceye sebep olduğunu göstermektedir. Her zaman kullanılması tavsiye edilmese de seyahatlerde ve mecbur kalınan durumlarda temizleme mendillerine başvurulabilir. Cildin nemini ve ışıltısını koruması için makyajdan tamamen arındırmak oldukça önemlidir.