Turkey Visa

Turkey Visa

Turkey Visa Nasıl Alınır?

Turkey visa, Türkiye’ye girişlerde kullanılan bir belgedir. Türkiye’ye açılan kapı, vizeden geçiyor. Türkiye’ye gitmek isteyenler bazı bürokratik işlemlerden geçmek zorundadır. Bu bürokratik işlemlerin tümü, Turkey visa şeklinde ifade ediliyor. Başka ülke vatandaşları Türkiye’ye giriş yapmak istediklerinde vize almaları gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti resmi makamlarınca Türkiye’ye giriş için verilen izin olarak da isimlendirilebilir. Turkey visa, resmi prosedürler doğrultusunda düzenlenip veriliyor. Turkey visa; diğer ülkelerle gerçekleşen uluslararası anlaşmalar, Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu doğrultusunda veriliyor. Her ülke kendine göre vize politikası uyguluyor. Türkiye’de kendine göre bir vize politikası oluşturuyor. Yabancı ülke vatandaşları ticari ve turizm fark etmeksizin tüm Türkiye ziyaretlerinde vize almak zorundadırlar. Pasaportun herhangi bir kısmının eksik olup olması ve yırtılması da vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına neden olur. Turkey visa için daha detaylı bilgi almak için sitesine tıklayabilirsiniz.

Turkey Visa Başvurusunda Nelere Dikkat Edilmeli?

Turkey visa, dış temsilcilere ya da sistemden online olarak başvuru yapılarak alınır. Vize muafiyeti olmayan ülkelerin alması gereken önemli belgelerdir. Turkey visa, başvurusu online olarak daha kolay yapılmaktadır. Sisteme girip ekrandaki bilgiler doldurularak vize başvuru işlemi sonlandırılır. Fakat anlaşması olmayan ülke vatandaşlarının mutlaka temsilcilere gitmeden şu belgeleri temin etmesi gerekiyor;

  • Seyahat sigortası,
  • Davetiye, otel rezervasyonu ve uçak bileti,
  • Pasaport veya pasaportun yerine geçen seyahat belgeleri,
  • Türkiye’ye yanına gidilecek kişilerin gelir durumları ya da kendi gelir durumunuz,
  • Geri dönüşü belirten belge,
  • Biyometrik fotoğraf,

Turkey visa çeşitleri arasında yer alan e vizeler 90’ın üzerinde ülkeyle geçerlidir. Bu nedenle e vize almak sizin için daha kolay olur. Turkey visa başvurusunda engellerle karşılaşmamak için birkaç noktaya çok dikkat edilmesi gerekiyor. Vize başvurusu yapacak kişi, pasaportun süresiyle fiziki durumunu mutlaka kontrol etmelidir.