Ukrayna Vize Nasıl Alınır?

Ukrayna Vize Nasıl Alınır?

Ukrayna vize almaksızın Türk vatandaşlarına 180 gün içinde maksimum 90 gün kadar kalmak bakımından vizesiz seyahat yapmalarına müsaade etmektedir. Ancak 90 günden fazla Ukrayna’da kalmak isteyen bir kişi, vize çıkarmak durumundadır. Bunun içinde öncelikli olarak vize alım sürecinin başlatılması gerekmektedir. Yaş sınırı, meslek grubu, ne amaçla bu ülkede bulunulacağı gibi durumlar, vize alım sürecinde son derece önemlidir. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.

Ukrayna Vize Gerekli Belgeler Neler?vize-2-li-7

Ukrayna vize alım aşamasında diğer pek çok ülkede olduğu gibi vize açısından belirli belgelerin tamamlanması gerekmektedir. Pasaportun bir kere mutlaka bulunması gerekmektedir. Bunun yanında maddin durum yeterlilik kanıtı, vize harcının ödendiğine dair makbuz, fotoğraf, vize başvuru formu gibi evrakların tamamlanması gerekmektedir. Ukrayna vize alım aşamasında vize türlerine göre tamamlanması gereken evrakların çıkarılması ve gerekli olan birimlere iletilmesi gerekmektedir. Vize alım aşamasında evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanmasının ardından yapılması gereken, bu başvurunun sonucunu beklemek olacaktır. Sonuçlar genel olarak 1 ya da 2 hafta içinde belirlenmektedir.

Ukrayna Vize Türleri

Ukrayna vizesi alım esnasında transit olarak adlandırılan b tipi vize, kısa dönem olarak adlandırılan c tipi vize, uzun dönem olarak adlandırılan d tipi vize türlerini görmek mümkündür. Türlerin dışında bir kişinin acelesi yoksa normal hizmet alırken acelesi olan kişilerin hızlı hizmet alma durumları gerçekleşebilmektedir. Ancak hızlı hizmet de maksimum 5 iş gününde açıklanmaktadır. Ukrayna vize alım aşamasında türüne göre de bir ücretlendirme çıkmaktadır. Bu ücretlendirmelerin karşılanması ve bunların makbuzun diğer evrakların yanına eklenerek söz konusu olan kurumlara iletilmesi gerekmektedir. Hızlı hizmet talep edilmesi, durumunda söz konusu olan fiyatlar iki katına çıkmaktadır.