Lamina, Ön Dişlere Estetik Dolgu

Lamina, Ön Dişlere Estetik Dolgu

Ön dişler görselliğin ve estetik görünümün en çok ortaya çıktığı yerdir. Özellikle gülüş tasarımlarında hastaların bu konudaki beklentileri ve ihtiyaçları hemen hemen aynıdır. Örneğin zamana veya genetik etkenlere bağlı olarak dişlerde istenmeyen renk bozukluğu yaşanır. Renk bozuklukları için diş beyazlatma teknikleri vardır. Ancak bu hasta için yeterli ve tatmin edici olmayabilir. Bu durumda hastalara lamina diş yapımı önerisi sunulabilir. Yani dişlerin porselen kaplama ile istenilen renk ve yapısal olarak tedavi edilmesi amaçlanır. Ön dişlere dolgu tek dişte veya daha fazla dişte uygulanabilir. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Lamina Diş Yapımı Zor Mu?

Ön dişlere dolgu amaçlı yapılan yaprak porselen için dişlerde çok az bir aşındırma yapılması yeterlidir. Dişlerin çürüklerinin temizlenmesinden sonra ölçü alınır ve tedaviye başlanır. Diş eğriliği veya kısalığı olanlar, diş araları seyrek olanlar için de son derece doğru bir tedavi şeklidir. İncecik bir tabaka halinde hazırlanan porselen kaplamalar dişlere kolay ve kısa sürede yapıştırılır. Bazen bu işlem için anestezi uygulamaya bile gerek kalmaz. Kesinlikle, ağrı, acı veya kanama olmaz. Kaplama takıldıktan sonra, bir kaç saat sonra günlük hayata başlayabilirsiniz. Sert ve kabuklu şeyler kırılmamalı. Aslında bu durum yalnızca kaplamalar için değil, ana dişler için de dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Lamina Diş Fiyatları


Lamina tedavi sürecindeki kolaylık kadar kısa süren bir tedavi şeklidir. En fazla iki seansta tedavi tamamlanır. İlk seansta çürükler ve aşındırma yapılır. İkinci seansta kaplama yapıştırılır. Aynı zamanda lamina kaplama fiyatları yapılacak diş sayısı ve uygulanacak tedaviye göre belirlenir. Uygun fiyatlı diş tedavisi olarak da tercih edilmektedir.